Yine Ankara’dan güzel bir ses ortaya çıkıyor. Bu şehrin havasından mı suyundan mı bilinmez kaliteli rock müzik bu şehirde kendini yaşatıyor.

Daha yeni olarak kendini göstermeye başlamış olsa da Buğra Pakbeşe kesinlikle keşfedilmesi ve yapacakları işler takip edilmesi gereken bir sanatçı.

Buğra Pakbeşe için daha fazla şey öğrenmek isterseniz kendini bize kısaca böyle anlatıyor:”1997 yılında Ankara’da doğdum. 2017 sonunda Youtube hesabımda sözleri ve besteleri bana ait olan şarkılarımı yayınlamaya başlamış olsam da müzikle olan ilişkim çok öncelere, hatta çocukluğuma dayanıyor. Bu süreç boyunca hem çeşitli gruplarda solistlik yapmış, hem çeşitli enstrümanlar çalmış birisi olarak, daha çok söz yazarı ve besteci olmakla ilgileniyorum.

Ankara’da, her ne kadar şu an aktif olmasa da rock’n roll/blues türünde müzik yaptığımız Ne Derler adındaki grubumla konserler verdim, daha sonra grup dağılınca akustik bir projemi kendi ismimle yayınlama kararı aldım. Kedili Ev Şarkıları adındaki 5 şarkılık EP, aslında evimde kendi imkânlarımla kurduğum stüdyomun ilk ürünü. Yakın bir zamanda yayınlamayı düşündüğüm elektronik bir projem var, ayrıca Yürüyen Banknotlar adında elektronik müzik çalışmaları yaptığımız, yakında yayınlamayı düşündüğümüz iki kişilik bir projemiz var. Yine çalışmalarına devam ettiğimiz FİLO isminde bir müzik grubumuz var. Geleceğe yönelik planlarım, projelerim şimdilik bunlar.

Bülent Ortaçgil, Fikret Kızılok, The Last Shadow Puppets, Radiohead gibi isimlerden ve büyük ölçüde edebiyattan beslenerek çeşitli müzik türlerinde eserler vermeye devam etmek istiyorum.”

Yapacağı işleri biz de sabırsızlıkla bekliyoruz.Keyifli dinlemeler.